A Vadász és a Jégkirálynő kritika




Az angliai mozik már április 4-én bemutatták A Vadász és a Jégkirálynő című filmet, így lehetőségem volt megnézni és le is írom róla a véleményemet.

A történet röviden: a Vadász a Jégkirálynő országába gyermekként kerül, hogy harcost neveljenek belőle, a királynő hadserege által felperzselt falukból elrabolt gyermekek egyike ő is, ahogyan egy kislány is, akit szintén kínzó edzéseknek tesznek ki, hogy őt is az uralkodó vadászának neveljék. Együtt nőnek fel ők a jégpalota árnyékában, a legjobb és legtehetségesebb harcosok: Eric és Sarah. A Jégkirálynő legfőbb parancsa az, hogy nem lehetnek szerelmesek, mert maga a királynő fiatalabb korában szerelembe esett egy férfival, akitől gyermeke is született, ám a férfi – látszólag! -, egy zavarodott pillanatában fáklyával megölte a gyermeküket.

Az Emily Blunt által életre keltett Jégkiálynő fájdalmában éleszti fel az önmagában mindig is jelen lévő, de eddig rejtőzködő varázserőt és megszületik a Jégkirálynő, kinek első tette a gyilkos apa elpusztítása volt. A gyermek elvesztése olyan örök sebet okozott a lelkében, hogy nem tudja elviselni a tűz közeli jelenlétét valamint nem engedi senkinek, hogy szerelmes legyen. Eric és Sarah között viszont szerelem szövődik, ami a királynőnek is feltűnik, elválasztja őket, a többi kiképzett harcost küldi ellenük, akik hosszas csatában félholtra verik őket és a jeges folyóba vetik mindkét testet… A történet további része maradjon meg moziélménynek.

TheHuntsmanWintersWar_StoryFeaturetteKissé zavaros a koncepciója, ugyanis a promó arról szól, hogy ez a sztori a 2012-es Hófehér és a Vadász előzménytörténete, ennek azonban számos dolog ellent mond:
Kezdjük ott, hogy a mostani filmben a Gonosz Királynő, vagyis Ravenna halott és a kishúga, a Jégkirálynő éleszti újra. Hogy mitől, miért halt meg, az nem igazán derül ki. Spoilert nem szeretnék írni, de egy tapasztalt mozizó sejtheti, hogy mi lesz a vége A Vadász és a Jégkirálynőnek… A 2012-s sztori pedig úgy kezdődik, hogy Ravenna él és virul… szóval zavaros az egész Revanna-szál.

Az is megkutyulja a történetet, hogy az idei filmben több olyan utalás elhangzik a szereplők részéről, ami arra utal, hogy a múltban volt már egy összecsapásuk, márpedig, ha ez az első sztorijuk, mikor lehetett az?
A harmadik dolog a szerelmi szál; a 2012-es Hófehér és a Vadászban mindent felperzselő szerelmi szálon pityereghettünk, ami a Vadász és Hófehér között szövődött olyan erősre, hogy azt gondolhattuk, ez megismételhetetlen szerelem. Ezzel csak az a baj, hogy a mostani „előzménytörténetben” Eric halálosan szerelmes Sarah-ba. A kérdés tehát az, hogy lehet hiteles egy olyan pozitív karakter, aki két vasat is tart a tűzben, vagy ilyen gyorsan képes egy megtörhetetlen, gyermekkori szerelemből kiábrándulni és majd Hófehér láttán ismét szerelembe esni?!

Száz szónak is egy a vége, kicsit átgondolatlannak tartom ezt a promózást, összezavarodhattak a készítők is az idősávokat illetően.

Ez volt a negatív része a dolognak, amúgy nekem nagyon nagy szerelmem ez a történet, imádtam az előző filmet is, annak kellemes emlékei miatt ültem be a moziba most is. Az viszont igaz, hogy a 2012-es sokkal összeszedettebb, jobban megírt volt, a mostani, A Vadász és a Jégkirálynőn látszik, ez inkább a siker miatt született, nem azért mert talált a rendező egy frankó forgatókönyvet. Ennek ellenére a karakterek ebben is profik lettek, az alakítások magukkal ragadóak, kiemelném a Gonosz Királynőt, Ravennát alakító Charlize Theron-t… na jó, kimondom: miatta akartam megnézni ezt a mozifilmet. Egyszerűen imádom, mind a színésznő alakítását, mind a karaktert. Nagyon jól meg van rajzolva a jelleme, gonoszsága már olyan méreteket ölt A Vadász és a Jégkirálynő-ben, amilyet az előző sztoriban nem láthattunk, sőt, szerintem a többi hasonló fantasy filmek főgonoszai közül is kitűnik tetteivel, de nem akarok semmit lelőni, ha megnézed a filmet, megtudod!

A karakter tartása és akaratereje viszont példamutató. Ugyanúgy, ahogy a Vadászt alakító Chris Hemsworth jelleme is magasan a mellékszereplők felett lebeg, karizmatikus harcosként bármikor lehet rá számítani. Jessica Chastain is jól hozza Sarah karakterét, a harcias amazont.
Az összességében elég komor és sötét filmet megtörik a két fiútörp és a két lánytörp vicces cívódásai és szerelmük kibontakozása. Bevallom, számomra mellékutasok voltak a törpök és az idétlen poénkodásukkal sem nagyon tudtam mit kezdeni.
Érdekes adalék volt a film vége felé, amikor kiderült, hogy nem minden szereplő olyan jellem, mint amilyennek az elején gondoltuk volna. Megeshet, hogy néha csak a körülmények vagy testvéri árulás irányítanak rossz vágányra emberi sorsokat…



A film összességében tetszett, megérte a mozijegy árát. A nagy képernyőre készült alkotás megadja azt a bizsergést a bőr alá, ami miatt az ember beül a moziba. Ez erre a filmre is igaz. Ha esetleg az újabb siker esetén születik majd még egy története a Vadásznak és Ravennanak, egy mozijegy már biztosan elkelt.
-Nagy Zsolt-
[fb_button]


A Vadász és a Jégkirálynő a Mafab.hu-n

2 hozzászólás

  1. A Hófehér ás a vadászban volt felesége a férfinek aki a királynő ölt meg. Még a neve is rémlik, tehát ez a szerelmi szál beleillik abba a filmbe is.

    Reply
  2. A zavart az okozhatja hogy a történet a hófehér és a vadász előtt kezdődik, aztán egy huszárvágással átugorják azt a részt (miután a vízbe vetik Eric testét írják hogy 7 évvel később ezidő alatt történik a hófehér és a vadász sztorija de ezt el is mondja a narrátor) Ezért lehet Ravenna halott ezután. Szóval az idővonal tökéletesen van felépítve.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .