Az internet korában a rajongóknak egyre nagyobb az erejük. S ezt néha bizony használják is.
Tulajdonképpen miközben itt összeszedtem a gondolataimat, rájöttem, hogy akár Ádámnál-Évánál is kezdhetném, de talán felesleges lenne, hisz a legtöbbetek már találkozott az Igazság Ligájával, jól tudjátok ki az a Zack Snyder, és megvan a magatok véleménye a DC Bosszúállóiról.
Persze biztos van akinek tetszett a film, véleményem szerint a nézhetetlenséget súrolta, de nem én vagyok itt a lényeg, hanem a nép (na meg a kritikusok egy picit): nagyjából azonos véleményen volt mindenki és rendesen lehúzták ezt a megtépázott mozit.
Talán még emlékeztek: ennél a filmnél veszett össze Snyder a producerekkel, aztán jött a lánya tragédiája, végül pedig Joss Whedon fejezte be az egészet, a végeredmény pedig darabos volt, történettelen, bugyuta. Ráadásul olyan “apró” bakik tarkították, mint a hírhedt Superman-bajusz… szóval… hát nem ragozom, a film finoman szólva sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Aztán egyik dolog követte a másikat, Snyder jött a saját vágásával, miszerint ez egy egészen más film (lenne), színészek mellé álltak, az internet mellé állt, és bummm, így lett a Snyder féle Igazság Ligája, ami egy laza bővített kiadásnak tekinthető a maga 4 óra kettő percével. Igen, 242 perc, nem is értem, hogy ezt anno így miért nem engedték (volna) moziba.
Ja, de. Értem.
Tudom, hogy nagyjából egy kérdés foglalkoztat mindenkit (aztán a részleteket majd megnézitek magatoknak): vajon tényleg megkaptuk-e most azt a Justice League filmet, amire négy évvel ezelőtt számítottunk? Amit ez a gárda megérdemel?
A történet (veleje) nagyjából megegyezik a 2017-es változattal (jó, ez nem volt meglepetés, hisz azért egy teljesen új filmet még Snyder se tud összevágni), azonban a komplex egészet tekintve szinte egy teljesen új filmet kapunk (többek közt azzal is magyarázható ez, hogy a ’17-es moziból Snyder alig 60 percnyi anyagot használt fel a vágáskor).
Ugyanakkor Snyder teljesen szabad kezet kapott. Ezt a mondatot egy picit ízlelgessük, mert a filmmel kapcsolatos minden pozitívum és negatívum is ebből ered.
Bizony, van mindkettőből. S akkor gyorsan válaszolok is félig-meddig a fent feltett kérdésre: pozitívumból van jóval több. Főképp, mert hasonlítjuk valamihez (a 2017-es filmhez), s főképp azért is, mert ennek a filmnek tényleg Snyder volt az atyja, így csak az ő kezei között bontakozhatott ki.
Ennek megfelelően a karakterek – a lehetőségekhez mérten – sokkal jobban felépítettek, a film egészének a hangulata sokkal komorabb és komolyabb, ami nagyon jól áll neki, plusz ráadásként búcsút mondhatunk a kínos poénok és beszólások jó részének, s jó pár kevésbé sikerült dialógust is ügyesen kijavítottak.
Azonban a szabad kéznek ára is lett: a játékidő iszonyatosan hosszú, és nem azért, mert 4 óra, hanem mert ez a 4 óra bőven tartalmaz felesleges töltelékeket. A 4:3-as képarány is érthetetlen (de tényleg), illetve a karakterek bár mélyültek, de azért nem olyan mértékben amilyben kellett volna.
Akkor hát mi a végső konklúzió? Az, hogy ez az az Igazság Ligája, aminek négy éve is lennie kellett volna, mindössze a terjedelem és a DC filmjeinek váza az, ami belerondít a képbe. Én azt mondom, hogy mindenképpen nézős (és százszor jobb, mint a Whedon féle), de azért a tökéletes jelzővel ezt sem illetném.
nem sikerült elsőre végig néznem, de ami miatt küzdelmes volt a film nézése, az a sok éneklős háttérzene… 🙁 na azt lehetett volna javítani egy komolyabb zenei anyaggal.
Nekem úgy sikerült végigülnöm, hogy egy percet sem unatkoztam közben, de a 8 éves fiam sem 🙂 Egy szó, mint 100, én Amber Heard -öt kihagytam volna, mint a szél. Ki nem állhatom a kettős mércét és a hazug embereket PONT. Egyetértek a kritikával. De, hogy miben lehetett volna jobb?? Talán “darkosabb” Batman, Flash még nagyon gyerek, lehetetlen komolyan venni…no és az idő visszaforgatása, nos, ott lestem egy nagyot. Mert CGI , hogy jó e vagy sem ( szerintem jó volt), de ilyet hogy lehetett kitalálni?? Flash látta, hogy felrobbant, pusztulás beindult. Ha egyszerre mutatták volna, vagy különböző szemszögből,… mindegy,… Tovább is van (hozzászólás lenyitása) >>>