A villámok istene újra a mozivásznon. A Marvel mindent beleadott a trilógiává bővült sorozatba; nem is csoda, hiszen a Chris Hemsworth által formált Thor, az univerzum egyik legsikeresebb figurája lett. Lássuk, mit kínál a harmadik rész és hogyan is jutottunk idáig:
Thor, mint a Marvel hősök nagy része, Stan Lee fejéből pattant ki, 1962-ben. Az évek alatt nem csak a Hulkkal, de harcolt Herkulessel, Dr. Doommal, de még Drakulával is. És persze nem csak saját képregényeiben, de egy halom másikban is felbukkant (Csodálatos Pókember, Vasember) Egyszóval bőven volt alapanyag a megfilmesítésekhez.
1966-ban készült el a 30 részes, „Hatalmas Thor” – a karakter első animációs sorozata. Ezt követően ugyan visszatérő vendége volt a Pókember (és egyéb) rajzfilmeknek, de nem igazán tudta kinőni a mellékszereplő státuszt.
Az első áttörés a 80-as években történt. „The Incredible Hulk Returns” féle, élőszereplős sorozatban tűnik fel először a kamerák előtt. A film szerint Donald Blake (Banner/Hulk egyik munkatársa) egy átlagos hegymászó, akit egy hóvihar, egy több ezer éves barlangba kerget a hegyekben. Itt talál rá a Mjölnirre, mellyel képes megidézni Thort. Mikor Blake bemutatja isteni barátját Bannernek, Thor nárcisztikus stílusával feldühíti a proffot, aki így rögtön átalakul Hulk formájába. Hosszú bunyózás után azonban kibékülnek és együtt küzdenek meg a közös ellenséggel. (Az Avengers féle, „Hulk-Thor” kapcsolat ezt a verziót adaptálta)
2011-ben Kenneth Branagh (az első rész rendezője) 150 millió dollárból elég ütős felvezetést tett az asztalra – behúzva ezzel Thort, a Marvel közös univerzumába. Nagyképű volt, szerette a bunyót és a sört. Tökéletes hűséggel ábrázolta a képregényt. A lenyűgöző képi világ mellett olyan sztárokra is maradt pénz, mint: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Natalie Portman vagy Idris Elba.
2013-ban, a második rész (Alan Taylor rendezésével) már egy sötétebb világot festett, de egyáltalán nem vette el a rajongók kedvét a karaktertől. Sőt. Még több poénkodás, még több lassítás, még több cameo. A Marvel kezdett ráérezni a nézők ízlésére, ami az univerzum többi projektének is utat mutatott.
Így érkeztünk el 2017 őszén, a most már trilógiává nőtt sorozat harmadik részéhez.
Tartva a trendet, és a „még többet” elv következő lépéseként, a rendezéssel Taika Waititit kérték fel. Az új-zélandi rendező (2014 – Hétköznapi vámpírok, 2016 – Vademberek hajszája), színész, komikus, zenész egy igazi fekete-humor gyár. Provokatív, szürreális.. egyszóval új-zélandi.
Végletekre törő humor, új-zélandi mellékszereplők, a megszokott arcok és még néhány új, őrült arc (Jeff Goldblum, Karl Urban, Mark Ruffalo). Ezeket meghintjük egy kis „neo-retro-arcade-80-as” évekbeli vizuális őrülettel és meg is kapjuk a Marvel eddigi legütősebb Thor moziját.
Nem is kímélnek. A Thor 3, a Marvel univerzum eddigi leglazább és legviccesebb filmje. 130 perc tömény önkritika és poéngyár. Hogy hogyan kerül Matt Damon, Loki jelmezébe? Hogyan lesz Stan Lee-ből fodrász és hogyan hozza össze Jeff Goldblum a galaxis legnagyobb buliját?
A tempó tökéletes, a történetvezetés egy percig sem untat. Ha filmes klisét mutat, inkább viccet csinál belőle, vagy levág egy teljes monológot. A nyálas érzelgősség helyett, inkább berepül a képbe egy vicces figura és egy teljesen értelmetlen kérdést vág a fejünkhöz.
Taika Waititi a kiszámíthatatlan rendezés mestere.
A film folyamatosan meglep. Utal az előző részekre, utal a többi Avengers filmre, utal a 80-as évekre, Shakespearer-re. Nem hagy egy lélegzetvételnyi szünetet sem két poén között.
És itt muszáj kitérnem egy utolsó, lényegi pontra:
„A rendező, hagyja a színészeket SZÍNÉSZKEDNI.”
Tudom, közhelynek kéne lennie.. de erről van szó. Taika Waititi kihívásokat ad ezeknek a színész legendáknak. Ahelyett, hogy Anthony Hopkins ezredszer is elmondaná a komoly monológját, ugyan azzal a zenei aláfestéssel mint már ezerszer, játszik a vásznon. Mit játszik, parádézik. Chris Hemsworth eldobja a stabil, kisség bugyuta Thor karaktert és olyan mimikai eszköztárat ránt elő, hogy néma arcjátékok után szakadva dőlt az egész terem a röhögéstől. És ettől lesz igazán jó a Thor 3.
Merész, kiszámíthatatlan és játékos. Kötelező darab.
A folytatás egyenlőre kérdéses. Thor biztosan vissza fog térni, hiszen a Marvel hamarosan a „második fázisba lép” (Bosszúállók: Végtelen háború 2018), de hogy Thor önálló film készül-e arról csak pletykák folynak. Taika Waititi szeretne még egyet rendezni, és Mark Ruffalo is poénkodott egy interjún a dologgal, de még nem tudunk semmi biztosat.
Szerintetek? Megér még egy részt a Thor sorozat, vagy olvadjon be a közös univerzumba?
[fb_button]
Nem láttam még a filmet, de a leírás alapján ugyan azt a szintet hozza min t a Galaxis őrzői 2.
Lehet az én ízlésemmel van a baj, vagy túl öreg vagyok, de nekem hányingerem van a folyamatos poénkodástól. Elvileg valami szuper gonosz ki akarja irtani a föld teljes lakosságát. Mi ebben a vicces?
Én a sötétebb, komorabb vonalat jobban kedvelem.
A második fázis már rég véget ért, ez már a harmadik fázis.
olvastam róla több kritikát és mindenki odáig volt vele, hogy jók a színészek jók a poénok jók az effektek és jók a zenék. utólag visszagondolva tényleg jók voltak, de valahogy nekem nem illettek össze. olyan mint egy nőt felöltöztetnénk egy magassarkú cipővel egy susogós nike nacival és egy gucci esőkabáttal. mindegyik jó de nem együtt. olyan igazi galaxis őrzői, de ott nem számítottam semmire és tetszett, de itt volt két rész ami eszméletlen volt és ezután az a “poéngyár” még viccnek is rossz. szóval nálam 10/4 de lehet csak azért mert nem erre számítottam.
Nem is tudom, meg merjem-e nézni, a kritika szerint a második Thor film is jó volt, szerintem meg az első is határeset…
Én 4D-ben láttam és nekem frenetikus volt az élmény. Poénostul, mindenestül. Egyébként is mindig szerettem a Thor karaktert és úgy általában a viking mitológiát is. Mindenkinek ajánlom, hogy üljön be 4D-ben a “Randarönk”-re. 🙂
A galaxis örzöi 1 tetszett a 2 már nem. Ez a Thor…. hmmm… kb. annyira felejtös lesz mint a többi tucathösfilm… valahogy idönként jönnek trendek… autos, vámpíros, zombis, akcio… filmek… Nem akarok spoilerezni… de nem tetszett… idönkét tul bugyuta volt… és picit ezzel engem a nezöt is leminösitett.
A Galaxis őrzői 2. része egyáltalán nem tetszett. A Thor viszont igen. Jó a hangulat, jók a poénok, de azért marad akció is rendesen. Ajánlom a megnézését.
2) Thornak valahogy meg kéne küzdenie a halál istennőjével, amikor a filmben egy ponton egy kosárlabda földre viszi…egy tetves kosárlabda.
3) Thor bugyuta, nem hősies, nem erős, még csak nemis igazán laza. Bugyuta. Eddig a kedvenc bosszúállóm volt.
4) Az első pontomban már utaltam rá, de TÚL SOK POÉN, és a felük még csak nemis vicces.
Eben a négy pontban kb össze is tudom foglalni, mi bajom volt a filmmel. Esküszöm a film második trailere jobb volt, mint a végtermék. És szeretem a humoros filmeket, de igen, kiderült, hogy lehet túltolni. Ahogy a DC mindent megpróbál mindent túl komorra venni, most a Marvelnél az a tendencia, hogy megpróbálnak minél több poént egy percbe suvasztani. Na majd talán a Black Panther….
Igen, ahogy Roli mondta, ez a Thor a már javában a harmadik fázis, vagyis pontosan majdnem a közepe
Szerintem ez a leggyengébb Thor film és Marvel filmek közül a legutolsó amit leülök majd újra megnézni. Úgy alapjában véve a Marvel filmek poénosak ez tény. A Galaxis őrzőinél ezen odatekertek és szerintem jól tették, mert annak jól áll. Persze ez ízlés kérdése, sokaknak nem jön be, de ott a 2-nél is megmaradt az első film hangulata. Itt viszont nagyon nem és voltak persze poénok amik jókor voltak jó helyen és én is nevettem de a végére már a görcsösen minden jelenetet lezáró hasraesős poénokon nem tudtam. Thor karaktere (a korábbi filmeket tekintve) kicsit komolyabb volt aki néha be-be dobott… Tovább is van (hozzászólás lenyitása) >>>