Underworld: Vérözön (2016) – kritika

Április 11-től elérhetővé válik a digitális HD verziója az Underworld – Vérözön (Underworld: Blood Wars) c. filmnek, április 25-től pedig megvásárolható lesz DVD-n, BluRay-en és 4k UHD-n az Amazon kínálatában, így remélhetőleg hazánkban is nemsokára hozzájuthatnak majd a rajongók. Előtte azonban beszéljünk egy kicsit arról, hogy mit kapunk ezúttal a pénzünkért.




A 2003-as Underworld története Kate Beckinsale feszülős latex cuccba öltöztetett karakterével jól átadta azt, amit egy vérfarkas kontra vámpír filmtől várni lehetett, az pedig már csak hab volt a tortán, hogy pár jelenetet itthon forgattak és néhány másodperc erejéig Görög Zita is feltűnt a vásznon. 2006-ban jött ki a folytatás, az Underworld: Evolúció. Kaptunk egy kis előzmény történetet a Corvinus családról, Görög Zizit lovon, Selene (Kate Beckinsale) és Michael (Scott Speedman) történetének folytatását, valamint egy méltó befejezést.

Ezek után mindenki elégedett lehetett volna: a rendezőnek sikerült még egy filmet összehozni a sztoriból, a nézők pedig kaptak egy picit laposabb, de még mindig teljesen oké mozit. A 2009-es harmadik részben, az Underworld: A vérfarkasok lázadásá-ban fény derült Lucian (Michael Sheen) bosszúhadjáratának történetére. Zitát ejtették, búcsút kellett mondanunk Kate Beckinsale-nek is, de a végeredmény még így is kellemes volt. 2012-ben megint új rendezővel készült el a folytatás, az Underworld: Az ébredés. A film megpróbálta felvenni a fonalat onnantól, ahol a második rész befejeződött.

A széria ötödik filmje 2016-ban ismét visszatért a vászonra, kedvenc latex ruhás vámpírhölgyünkkel együtt – ezúttal remélem, utoljára. Miért mondom ezt? Úgy érzem, a franchise elérte a mélypontot. Az ötödik részben a negyedik rendezővel már semmi újat nem tudtak kitalálni.

A történet szerint a vérfarkasok és a vámpírok is Selene-t üldözik, hogy megtudják tőle, hol van a lánya. Mivel ő az első tiszta vérű hibrid, úgy hiszik, hogy a vére megoldás lehet a két faj közti háborúra. Aki képes lenne megkaparintani, az biztos győzelmet aratna a másik felett.
Akárcsak az első vagy második részben, ismét feltűnik a vérfarkasok között egy erős vezető, Marius (Tobias Menzies), aki különbözik többiektől.

Selene a film végére megint gazdagabb lesz egy különleges képességgel. Viktor szerepét, a vámpírét, aki a saját érdekeit a tanács elé helyezi, ezúttal Semira tölti be (Lara Pulver). Aztán ott van még David (Theo James), akinek az életét még az előző részben megmentette, és ezért, hogy kimutassa háláját, végig kiáll a filmben Selene mellett és védelmezi őt. Az embernek akarva-akaratlanul is feltűnnek a filmek közötti hasonlóságok, nekem is a film egésze alatt dejà vu érzésem volt.

Persze voltak pozitívumai is a mozinak. Lara Pulver egyszerűen lenyűgöző volt.

A szerepéből 110%-ot hozott ki, ellentétben Kate-tel, akin látszott, hogy unja már az egészet, vagy éppen Theo James-szel, aki mintha nem teljesen tudta volna, hogy neki valójában mi is a szerepe a történetben. A Selene és Marius közöti végső küzdelemben– hála az égnek – az új rendező sem fukarkodott a művérrel, és egy kifejezetten élvezhető csatajelenet bontakozott ki a végére.


Mindent egybe vetve, aki látta az előző 4 részt, annak ajánlom ezt is megnézésre. Nagy elvárásokat nem tanácsos támasztani neki, így talán kisebb lesz a csalódás.

Értékelés:

[fb_button]

Szólj hozzá! Számít a véleményed és regisztrálnod sem kell!

avatar

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .