The Flash – vége a 3. évadnak

A DC berkein belül készült mozifilmekkel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, ugyanis sem az Acélember, sem az Igazság Hajnala nem tudta felvenni a versenyt a Marvel bosszúállóival. Ezzel ellentétben a DC sorozatai igencsak jóra sikeredtek. Az Arrow mellett a Supergirl és a Legend’s of tomorrow is remek nézettséget produkál a tengerentúlon, nem is beszélve az egyik legnépszerűbb szuperhős önálló sorozatáról, a Flash-ről, melynek nemrég ért véget a 3. évada.




Barry Allen karaktere elsőként az Arrow 2. évadában jelent meg, ahol láthattuk a balesetét, aminek később szupergyorsaságát köszönheti. Barry később már önálló sorozatban jelent meg a TV képernyőjén, melynek első évadát kitörő lelkesedéssel fogadták a rajongók.

A második évad már kettősség jegyében telt. A széria első részei még rendben voltak, de a közepétől kezdve, miután a szereplők ellátogattak a Föld 2-re, megváltozott a hangulat. Kevesebb volt a megszokott humor és sokkal több a drámázás.

Végül az évad fináléjának utolsó pár perce nagyon jóra sikeredett. Várta mindenki a folytatást, hiszen a Flashpoint Paradox a képregények között nagyon népszerű.

A továbbiakban SPOILEREKKEL folytatom.

Elérkezett hát a 3. évad első része, amiben már egy teljesen új világot kaptak a nézők, ahol nem Barry a szuperhős, hanem Wally, alias Kid Flash. Joe nem a megszokott apafigura és Cisco a Star Lab vezetője, nem mellesleg elég nagyképű milliomos. És természetesen Barry boldog a családjával.
Nem tudom mit tudtak volna hozni ezzel a szállal az alkotók, ha tovább húzzák, mint egy rész. Igen, ahogy írtam egy rész erejéig tartott a Flash világként emlegetett alternatív idősík, ugyanis Barry kezdte elveszíteni az erejét, Wally pedig halálos sérülést szenvedett, amikor egy újabb gonosz szélvész ellen harcoltak. Barry végül visszaállította az eredeti idősíkot, ahol sem az apja sem az anyja nem élnek már, de visszakapta a barátait.

Pontosabban nem minden állt vissza az eredeti kerékvágásba. Cisco testvére, Dante meghalt, Caitlin megkapta gyilkos fagy képességét és Iris rosszban volt az apjával (ez utóbbit szerencsére gyorsan megoldották).

Mindezek mellett Barry kapott egy új társat is a rendőrségen, akivel kezdetben egyáltalán nem jöttek ki.

Az évad tulajdonképp hasonlított az előző kettőhöz, hiszen itt is egy szélvész ellen kellett felvenni a harcot a ”Flash Team”-nek, akinek kiléte ismeretlen volt. Amiben eltért az előzőktől az az volt, hogy nem kimondottan a metahumánok elleni harc volt előtérben, hanem Iris megmentése a jövőben, ahol Savitar, aki a sebesség istenének nevezte magát, megölte Őt. Ezt Barry egy jövőbe utazás alkalmával látta és ezután mindent szerelme megmentésére tett fel.
Savitar, Alkímia segítségével próbálta visszaállítani a Flash világot és az ottani metáknak visszaadni a képességüket. Alkímia végül még az évad elején eltűnt a színről, bár nekem az Ő karaktere elég gyengécskére sikerült.

Mielőtt azonban Alkímiát végleg legyőzték volna, Wally is megkapta a szupergyorsaságot, így már két szuperhőse is volt a városnak Flash és Kid Flash személyében.

A legnagyobb kérdés a sorozatban Savitar személye volt. Persze sokan várták, hogy megtudják, Iris végül életben marad-e, de azt hiszem mindenki sejthette ennek a szálnak a végkifejletét.

Mint ahogy az előző évadokban megszokhattuk a gonosz kilétére csak az évad vége felé derül ki. Itt is vártak a készítők a véghajráig, de addigra már elég sokan kitalálhatták, hogy Savitar egy időmaradvány, aki Iris halálát akarta felhasználni, hogy még hamarabb Savitar lehessen Flash-ből, azaz saját magából.
Az utolsó és az az előtti rész elég jóra sikeredett. Igazából az utolsó előtti rész vége akár egy évadzáró is lehetett volna, de szerencsére nem az ott látott képsorokkal zárták le a történetet.

Nem szeretném leírni mivel is ért véget konkrétan az évad, de eléggé várós a 4. szezon.

Még egy karakter volt, akit nagyon megkedveltem. Az új professzor. Már Reverse Flash-ként is az egyik kedvencem volt a karakter, de amit ebben az évadban nyújt az nekem szórakoztatóbb volt, mint az eddigi évadokban.



Kicsit furcsán kezdődött az évad, nem is nagyon tudtam mit akarnak kihozni belőle, de 4-5 rész után világossá vált merre tart a szezon. Végül szépen felépítették a történetet és izgalmassá tették.
Amit remélek az az, hogy a következő évadban nem egy szélvész lesz a legnagyobb ellenség, akinek a személyét nem ismerjük, mert ezt elég volt háromszor eljátszani.

Nálam ez veri az első és a második évadot is.

Értékelés:

[fb_button]

2
Szólj hozzá! Számít a véleményed és regisztrálnod sem kell!

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zsolt NetuddkiKrisztián Balogh Recent comment authors

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Krisztián Balogh
Vendég
Krisztián Balogh

“Savitar az maga Barry a jövőből, aki Iris halálát akarta felhasználni, hogy még hamarabb Savitar lehessen Flash-ből, azaz saját magából.”
Savitar nem maga Barry, hanem egy Time Remnant, egy Időmaradvány, amit Barry hozott létre amikor Savitar után ment. Ezt Savitar el is mondja 🙂

Zsolt Netuddki
Vendég
Zsolt Netuddki

Nem tudom, nekem már kicsit kezd unalmas lenni, hogy minden DC sorozat lecövekel egy főgonosz körül. Egy kínlódás az egész, amolyan “legyőzzük – nem győzzük le – mégis legyőzzük – de ő már erre is gondolt és nem győzzük le” módon. Az Arrow például szerintem a vége felé egyszerűen kínos volt, nem tudok rá jobb szót. Több mellékszálas rész kellene, például a Flash-ben megint jöhetne pár meta-vadász epizód (egyébként ezt a vonalat már az első évadban igazából hagyták a fenébe, pedig még külön osztály is van rá a rendőrségen). A Legends of tomorrow legnagyobb esélye a változatosabb sztorira az időutazás,… Tovább is van (hozzászólás lenyitása) >>>