Battlefield 1 – In the name of the Tsar (2017) – játékteszt

A tél közeledtével a Battlefield készítői a gamer szobákba is elhozzák a fagyos hangulatot. Az új DLC az „In the name of the Tsar” nevet kapta, ugyanis az orosz polgárháború idejébe repít el minket. Az új pályákon így a kommunista vörös hadsereggel és a cári fehér hadsereggel is harcolhatunk a polgárháborús frontokon egymás ellen, a világháborús arcvonalakon pedig a németek, vagy épp az osztrák-magyar monarchia katonái ellen, akik a bolsevizmus elnyomásának keserves próbálkozásaként törtek be az anyaországba.




Történelemóra vége, a részleteket lásd a hetedikes tankönyvben. Lássuk, mi újat nyújt ezúttal a DICE.

ÚJ PÁLYÁK

Hat darab új pálya, kivétel nélkül baromi hangulatos, havas, sztyeppés, sziklás környezettel. A külvárosi mapok mellett persze helyet kaptak rommá lőtt városokban vívott harcok helyszínei is, melyek szintén rendkívül látványosak. Lássuk őket sorba:

  1. TSARITSYN: Személyes meglátásom szerint a leglátványosabb pálya az újak közül, de az eddigiek között is beleesik az első háromba. A képen látható hatalmas épület a pálya közepe, melynek romos falai között, valamint a körülötte lévő barikádok, árkok dzsungelében folyik a harc. Az épületek égnek, szakad a hó és bármelyik oldalon is vagy (fehér vagy vörös), a társaid oroszul ordítanak a füledbe, miközben a távolban kerepelő géppuska lövedékei süvítenek el melletted. Baromi jó háborús hangulat, belőlem egyértelmű COD 2 Stalingrad nosztalgiahangulatot váltott ki.
  1. VOLGA RIVER: Az EA szavaival élve egy romos harctéren folyó tankcsatának lehetünk részesei a bolsevikok és a birodalmi fehér hadsereg katonái között. Bunkerek és ásott búvóhelyek szolgálnak menedékül a fagy és a repeszek elől.
  1. LUPKOW PASS: Valójában „Łupków Pass”, csak gondolom az EA-s kollegáknak nem sikerült kibogarászni a billentyűzeten. Ez a dimbes-dombos, sziklás, havas környezet egy kis patakkal a fenyvesben igazi szibériai hangulatot hoz. A szintkülönbségek könnyen egymás közelébe hozzák a játékosokat, így viszonylag sok a közelharc.
  1. ALBION: Szintén egy nagyon jó pálya, egy hófödte szigetcsoport, amelyen szinte csak a csekély szintkülönbségek és a pár darab halászkunyhó nyújt némi fedezéket. A játékosok nagy része a vízben úszva közlekedik a szigetek között, ez kissé szembe megy a realitással, ugyanis abba a fagyos vízbe biztos, hogy nem menne bele senki.
  1. GALICIA: Itt a továbbra is kizárólag németajkú Osztrák-Magyar Monarchia katonáival néznek szembe az oroszok. Egy tajgás, sík környezet rengeteg lövészárokkal, romokkal, könnyű páncélosokkal és lovassággal. Szintén nagyon hangulatos.
  1. BRUSILOV KEEP: Ennek a gyalogságközpontú kis helyszínnek egy hegyek közötti kisváros ad helyet. Egyik személyes kedvencem, holott a házak között össze-vissza rohangáló játékosok miatt néha tud egy kicsit kaotikus lenni, amikor azt sem tudod, merre kellene nézned vagy menned.

Egyszóval az új pályák nagyon hangulatosak lettek, véleményem szerint hozzák a világháborús érzést, nagyon tetszik a társak oroszul való kétségbeesett kiáltozása, a hófedte tájak és az időjárás is élethű, a szibériai szelet szinte a nyakad bőrén érzed. Ennél már csak akkor lehetnél élet hűbb orosz katona, ha burgonyát dobálhatnál gránát helyett és a karaktered éhezne, valamint vodkát vedelne.

SUPPLY DROP – az új játékmód

Bevallom elsőre az újdonság érzete elvakított a rongyosra játszott francia és alappályák után, de miután eloszlik a köd, észrevehető, hogy azért ez a játékmód nincs annyira végiggondolva.

Ha a “They shall not pass” DLC során bejött új játékmódhoz (Frontlines) hasonlítjuk, hát fel sem veheti vele a versenyt. Az ide-oda tolható frontvonal és végezetül az egymás főbázisán felrobbantható két objektum reálisabb képet mutat egy háborús ütközetről. Van értelme az egésznek, az embereket többé-kevésbé egymással szembe tereli a játékmenet, így mindig érezni lehet az arcvonalat. Persze, itt is voltak kivételek, mikor egy-egy könnyű sikerre éhes játékos a már ellenség által elfoglalt bázison “felejtette” magát, hogy aztán ott trollkodhasson az újonnan bespawnoló ellenfeleken, de ez már nem a játék hibája, hanem a Z-generációé.

Ezzel szemben a Supply Drop névre keresztelt új játékmód csak egy hirtelen eresztés, számomra gyanúsan a konkurens széria Headquarters játékmódjára hasonlít. A különbség, miszerint itt a foglalható célpont végül kinyílik és ad valamilyen szuperfegyverzetet, véleményem szerint elhanyagolható.

A pontszerű célpont köré minden irányból gyűlő játékosok össze-vissza lövöldöznek minden irányba, ami a COD-nak megbocsátható volt, hiszen ott a taktikán alapult a játék, de a Battlefield esetében teljesen elveszi a háborús hangulatot ez a fel-alá rohangálás.

Nincs arcvonal, legtöbbször oldalba vagy hátba lőnek, de sokak bevált módszere a foglalandó célpontot messziről, agyatlanul mortározás, gránátozás is.

Rövid ideig poén, meg el lehet vele lenni, gyorsan lehet fejlődni is, de mindenképp hátráltatja a játék szimulatív mivoltát.

EGYÉB ÚJ TARTALOM

Ismét kapunk új üteget, járműveket, hadműveleteket játszhatunk az új pályák kibővített változatán, ezen kívül új fegyverek, dögcédulák és medálok is megszerezhetők. Ezek mindegyikét még nem volt alkalmam kipróbálni, tekintve, hogy a fegyverek megszerzése például feltételhez kötött, ahogy ugye a dögcéduláké és a plecsniké is.

Járművek terén az oroszok oldalán egy újfajta félpáncélos autóval találkozhatunk (bevallom oroszoktól tankot vártam), valamint van egy új bombázó is, ami sokkal nagyobb mint az eddigi.

Sokak számára, így nekem is a legattraktívabb újítás viszont a lovasság új fegyvere, a dárda, amivel kedvedre hadonászhatsz lovaglás közben, vagy a bayonet charge-hoz hasonlóan lerohanhatsz vele valakit és felnyársalhatod. Ezzel én is találkoztam és igen látványos (pedig a dárdának nem éppen a szerencsés végén álltam).

Mindezeken túl egy újfajta class specializációs rendszer is helyet kapott a játékban, ahol jobban testre szabhatod a karaktered különböző tulajdonságokkal, valamint az orosz oldalon egy új scout skin is megjelent. Tehát a DLC hátterében álló kopasz nő nem Britney Spears amikor megőrült, hanem csak az új orosz mesterlövész, aki a játékban egyébként kapucniban védi a búráját a fagyos széltől.



Összességében tehát tartalmas DLC-t kaptunk ismét. Holott a pályák és az egész orosz közeg nagyon jó hangulatot teremt, azért az új játékmód számomra messze nem ütött akkorát, mint az előző DLC-ben.
[fb_button]

Értékelés:

[fb_button]

1
Szólj hozzá! Számít a véleményed és regisztrálnod sem kell!

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
GODL1KE Recent comment authors

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

GODL1KE
Vendég
GODL1KE

Szasztok, nekem megy most ingyen ez a kiegészitő. A shall no pass 15 euro volt de ez is annyi mint látom. Akkor nyílván most valamilyen ingyen próbanapok vannak vagy f2p lesz a TSAR és csak egyéb extráért kell fizetni a 15 jurot?