Rendes fickók kritika




Az idei Oscar-díj átadáson a legjobb adaptált forgatókönyv díját Russell Crowe és Ryan Gosling párosa nyújtotta át a nyertesnek. Már az ottani prezentálásuk is telitalálat volt, ezáltal elkezdtem bizakodni a Rendes Fickók sikerében. Most, hogy láthattam a filmet, ki merem jelenteni, hogy minden várakozásomat felülmúlták. A Rendes Fickók 2016 eddigi legjobb vígjátéka és jó eséllyel az is marad!

A film 1977-ben játszódik, az angyalok városában. Mindenhol rózsaszín neonfények, Cápa 2 plakátok, egyre nagyobb teret nyer a pornóipar, a legmenőbb játék otthon a Pong és az egész lakosság alkohollal/kábítószerrel mérgezi magát. Azt már most szeretném megjegyezni, hogy a film a mai „erkölcsi és politikailag korrekt normákat” elbűvölő lazasággal rúgja föl. Ha lövöldözés van, akkor rendes lövöldözés van, ha valaki kézzel betör egy ablakot, akkor ömlik a kezéből a vér. Ennek manapság nagyon tudok örülni, üdítő színfolt.

A két főszereplő annyira jó párost alkot, mintha már legalább 10 éve össze lennének szokva, de mellettük a Ryan Gosling karakterének lányát alakító Angourie Rice is baromi meggyőző volt, elég fényes karrier állhat majd előtte, ha így folytatja. A film első fele inkább egy könnyed hangvételű karakterépítés és humor maraton. Viszont ami tényleg megdöbbentően jól sikerült, hogy a forgatókönyv a film második felét egy kifejezetten színvonalas krimivé varázsolja. Shane Black író/rendező milliliterre pontosan adagolja a poénokat, csavarokat, akciókat, király párbeszédeket és egy olyan poénra sem emlékszem, ami nem sült volna el jól.

Áradozhatnék órákat arról, hogy mennyire működik az egész, hogy mi pontosan a sztori, és idézhetnék pár kedvcsináló poént, de csak lespoilerezném nektek a film krémjét. Ezt meg kell tapasztalni és utána pedig szeretni.

Összességében a Rendes Fickók egyértelműen az idei blockbuster szezon legjobbjai között van, mindenki bátran menjen el és tegyen vele egy próbát, nem hiszem, hogy úgy igazán mellé tudna vele fogni. Főleg a mai vígjáték felhozatalban egy kiváló versenyző, minden tiszteletet megérdemel a stáb és bár szerényen jön vissza a rááldozott költségvetés, ebből a párosból egy egész franchise-t akarok látni, meg minden.


Vagyis csak egy egész franchise-t akarok látni.
-Kecskés Balázs-
[fb_button]

3 hozzászólás

  1. Ez egy ku*va jó film.
    Akárki akármit mond.
    Az pedig, hogy nem hoz a konyhára, annak a következménye, hogy sokak szerint nem jó film.
    Pedig az.
    Nincs CG, nincs semmi, csak egy jó sztori, és egy jó film.
    Pont.

    Reply
  2. Az elmúlt évek egyik legjobb mozifilmje. Néha tényleg segítsük az ilyen rendezőket/színészeket és vegyük meg a mozijegyet! Megérdemlik! Sokunknak már annyira elege van a szuperhősökből, a mindig nagymellű félmeztelen hősnőkből. Olyan jó volt végre két ilyen pancsert szeretni, nevetni velük és rajtuk.

    Reply
  3. Tényleg nagyon jó film, és tényleg szuper a Gosling-Crowe páros (remélem lesz folytatása).
    Azonban épp a fokozatosan adagolt, színvonalas krimit hiányoltam. Mert míg a Rendes fickók nálam 8-as – de semmi kifogásom a szerző 9-es osztályzatával – addig Black elős saját rendezésű krimi-vígjátéka a 2005-ös zseniális Kiss Kiss Bang Bang (Durr-durr és csók) pont annyival jobb, amennyivel a Chandler-homage történet és a nyomozás izgalmasabb a Rendes fickók geg-parádéjánál.
    Az nem kérdés, hogy Black hatalmas arc, és engedni kell minél többet írni-rendezni, de nálam nem a ‘The Nice Guys’ a karrier csúcspontja.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .