Beyoncé Limonádéval buzdít engedetlenségre?




Megvásárolhatóvá vált a Tidal.com-on Beyoncé legújabb albuma, ami a Lemonade címet viseli. Mivel nagy rajongója vagyok Bey-nek, így azonnal lecsaptam a lehetőségre, meg is hallgattam és azt kell mondanom; most sem kellett csalódnom!
Vásárlás után azonnal elérhetővé válik a termék, igaz le kell tölteni a saját számítógépünkre. Az ár 13.99 font volt, ami nagyjából 5500 forint, de ezért cserébe kapunk tizenkét dalt és egy hatvan perces videót.

Az egész album meglehetősen más stílusú, mint amit eddig megszokhattunk az énekesnőtől. Vad, engedetlen néha még lázadó is. Napvilágot láttak olyan újságcikkek is, miszerint lázadást akar szítani a Hold up videóklipjével… Abban ugyanis egy baseball-ütővel jár-kel és betöri a boltok kirakatait és az autók szélvédőit. Nekem ez – mármint, hogy lázítást szít – eszembe se jutott, amikor néztem a videót, megdöbbenve olvastam a cikket, hogy volt, akinek ez jött le róla. A dal vidám, olyan igazi latinos hangulatú, inkább táncra pezsdít, mint lázadásra. Ezzel együtt a Hold up-ra mondhatjuk is, hogy kivétel az albumon szereplő többi dal közül, mint írtam fentebb: vad, sőt komor a hangulata az albumnak, a dalok többségének ugyanúgy, ahogy az egyórás videónak is, ami további dalok videóklipjeit tartalmazza. A dalcímek olyanok, mint „Üresség”, „Számon kérhetőség”, „Zűrzavar” és stb. Nem állíthatom tehát, hogy ez Beyoncé eddigi legvidámabb és legfelszabadultabb munkája karrierje során.

A tizenkét dal:
1. PRAY YOU CATCH ME
2. HOLD UP
3. DON’T HURT YOURSELF f. Jack White
4. SORRY
5. 6 INCH f. The Weeknd
6. DADDY LESSONS
7. LOVE DROUGHT
8. SANDCASTLES
9. FORWARD f. James Blake
10. FREEDOM f. Kendrick Lamar
11. ALL NIGHT
12. FROMATION

Sokak szerint, az énekesnő mostanság egyre szélsőségesebb nézeteket vall, mármint ami a színes bőrűek helyzetét illeti az Egyesült Államokban. Jó néhány hónappal ezelőtt ugyanis amerikai rendőrök vitatott helyzetekben használták lőfegyverűket feketékkel szemben. Beyoncé az idei Super Bowl-on is fellépett, ahol a Formation című slágerét adta elő, háttértáncosai a négerek jogaiért küzdő, hírhedt Fekete Párducok egyesület egyenruhájában léptek fel. Maga a Formation dalszövegében is fellelhető megkérdőjelezhető dalszöveg, miszerint Bey arra buzdít mindenkit, hogy álljanak alakzatba… Ezzel együtt ez a kedvenc számom erről az albumról.

A feltételezések tehát elindultak, találgatások vannak, az viszont biztos, hogy én Beyoncét továbbra is zseninek tartom, énektudása, kisugárzása és tánctudása lenyűgöző, ami ebben az albumában is megmutatkozik.

A hatvan perces videó tökéletes mozi élményt ad, a látványos, mozgalmas klipek gyors egymás utánisága nem hagyja a nézőt unatkozni, a zene pedig hozza azt a színvonalat, amit a szupersztártól megszokhattunk. A dalokat rövid Beyoncé által elmondott beszédek választják el, amik erősítik a „filmnézés-érzést”.

[youtube id=”fqEbtg5DH9Y”]Mégsem lehet egyértelműen azt kijelenteni, hogy az egész album depressziós, ennek a Forgiveness című dal és klip a legjobb példája, ami egy csodaszép lassú, érzelmes melódia. A teljes anyag képi világa pedig talán a ’30-as éveket idézve egyedi érzést biztosít a videó élvezéséhez.



Nosztalgikus és érzelmes az egész munka, magába foglalva Beyoncé remek zenei érzékét, a megszámlálhatatlan zeneszám, az egymagukban álló dalokkal és a videóklipekkel erősített dalok egyessége tovább gazdagítja a jelenünk talán legnagyobb szupersztárjának munkásságát, amit mindenkinek ismernie kell, aki nem akar lemaradni valami borzongatóan profi zenevilági remekműről.
-Nagy Zsolt-
[fb_button]

Szólj hozzá! Számít a véleményed és regisztrálnod sem kell!

avatar

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .